تبلیغات
بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور - بزرگترین بازارهای بیمه در خاورمیانه رتبه بندی شدند

بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور

کردستان - بانه - خیابان کمربندی - نرسیده به چهار راه سازمان آب همراه : 09183761671

بزرگترین بازارهای بیمه در خاورمیانه رتبه بندی شدند؛ترکیه، رتبه نخست؛‌ ایران، رتبه دوم 
در این رتبه بندی که بر اساس حق بیمه به دست آمده در سال 2013انجام شده است، ایران در جایگاه دوم جای گرفته است. طبق این گزارش، رتبه تهران در جهان 42 است و میزان کل حق بیمه که در سال 2013 در این کشور جمع شده تقریبا 9.67 میلیون دلار بوده است. صنعت بیمه - ترکیه توانست رتبه نخست بزرگترین بازار بیمه در خاورمیانه را مختص به خود کند.
به نقل از ایشا اینشورنس ریویو،‌ در آخرین گزارش منتشر شده توسط گروه بیمه "سوئیس ری" با نام "بیمه جهان در 2013_ پیش به سوی بازیابی" آمده است که بازار بیمه ترکیه توانست عنوان بزرگترین بازار بیمه در منطقه خاورمیانه را به خود اختصاص دهد؛ در حالی که جایگاه این کشور در کل جهان سی و هشتم است.

طبق گزارش های منتشر شده، ترکیه هرچند شرایط خاص و منحصر به فرد خود را دارد و هنوز به سپری شدن سال های طولانی نیاز دارد تا به شرایط ایده آل خود برسد اما کلیه شرایط لازم را برای بیمه گران بین المللی که به دنبال بازاری مناسب هستند، داراست. بهره مندی سهم حداقلی جمعیت ترکیه از پوشش های بیمه ای، شرایط خوبی را برای بیمه گران جهانی مهیا کرده است تا هم به رقابت ها در این کشور دامن بزند و هم رشد بازار بیمه را دوچندان کند.

در حال حاضر 58 شرکت در بازار بیمه ترکیه مشغول به فعالیت هستند که 35 شرکت تنها در بخش بیمه های غیرعمر مشغول به فعالیت هستند و هفت شرکت نیز در زمینه بیمه های عمر فعالیت می کنند. 16 شرکت بیمه هم در هر دو بخش فعالیت دارند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت بیمه در کشور ترکیه حدود 5 میلیون لیر (2 میلیون و 750 هزار دلار) است.

در این رتبه بندی که بر اساس حق بیمه به دست آمده در سال 2013 انجام شده است، ایران در جایگاه دوم جای گرفته است. طبق این گزارش، رتبه تهران در جهان 42 است و میزان کل حق بیمه که در سال 2013 در این کشور جمع شده تقریبا 9.67 میلیون دلار بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است که پس از ایران، به ترتیب کشورهای امارت متحده عربی، عربستان سعودی، مراکش، مصر، لبنان، قطر، الجزایر، کویت،‌ عمان، ‌تونس، بحرین و اردن جای گرفته اند. رتبه جهانی این کشورها نیز به ترتیب، 44، 45، 53، 59، 65، 66، 67، 64، 75، 78،‌84 و 86 عنوان شده است.

اما زمانی که بحث تراکم مطرح می شود، جایگاه 14 بازار برتر تغییر می کند. در میان این کشورها، امارات از بیشترین تراکم برخوردار است و پس از این کشور، قطر، بحرین، لبنان، کویت، عمان، عربستان، ترکیه، ایران، اردن، مراکش، تونس، الجزیره و مصر جای گرفته اند.

از لحاظ نفوذ بیمه نیز لبنان در میان 14 بازار خاورمیانه با 3.2 درصد در رتبه نخست این منطقه و چهل و ششم جهان جای گرفته است. در رتبه بندی جهانی در این زمینه نیز مراکش (47)، ایران (53)، بحرین (60)، اردن (62)، امارات متحده (64)، تونس (67)، ترکیه (70)، عمان (77)، عربستان (79)، الجزایر (81)، قطر (84)، مصر (85) و کویت (87) قرار دارند.

از سوی دیگر، ضریب نفوذ در کویت 0.5 درصد گزارش شده است. ضریب نفوذ بیمه در ترکیه نیز بسیار پایین است؛ در سال 2012 این ضریب تنها 1.35 درصد گزارش شده، این در حالی است که این رقم در کشورهای اروپایی 7.6 درصد است. اما این ضریب پایین از سوی دیگر بازار این کشور را برای معرفی محصولات جدید آماده کرده است.

شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری (Swiss Re) قدیمی ‌ترین شرکت بیمه از این نوع و یکی از بزرگترین شرکت ‌های بیمه دنیا است. این شرکت به دلیل فعالیت ‌های بین ‌المللی و اعتبار بیمه‌ ها در جهان زبانزد است. بخش اصلی فعالیت این شرکت در انتقال ریسک، تامین مالی برای ابقای ریسک و مدیریت سرمایه است. سوئیس ری بیش از 70 دفتر در 30 کشور جهان دارد.


درباره ما
بیمه آسیا نمایندگی 3553 به نام آقای علی رحیم پور در راستای توسعه اهداف بیمه آسیا مبنی بر انجام خدمات بهتر و سریع تر و اطلاع رسانی در زمینه صدور انواع بیمه نامه ها و پیگیری خسارات در حد وسع و توانایی خود اقدام به ایجاد این سایت نموده است امید است با یاری شما عزیزان از طریق ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات همچنین درخواست موضوعاتی که برای شما حائز اهمیت و اولویت می باشد بتوانیم خدماتی شایان شما ارائه نماییم فعالیتهای این نمایندگی عمدتاً در زمینه های مختلف در قسمتهای مربوط به هر بیمه نامه با ارائه تخفیفات مخصوص همان عنوان درج گردیده است.
با تشکر
علی رحیم پور

علی رحیم پور


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :