تبلیغات
بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور - در سه ماهه اول سالجاری/صنعت بیمه 24.6 هزار میلیارد ریال به بیمه گذاران خسارت پرداخت كرد

بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور

کردستان - بانه - خیابان کمربندی - نرسیده به چهار راه سازمان آب همراه : 09183761671

در سه ماهه اول سالجاری/صنعت بیمه 24.6 هزار میلیارد ریال به بیمه گذاران خسارت پرداخت كرد

     
شركت های بیمه در سه ماهه اول سال جاری حدود 43.8 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید و حدود 24.6 هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت كردند
بر اساس گزارش اداره تحلیل های آماری، میزان حق بیمه‌های تولیدی بازار بیمه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7.5 درصد و میزان خسارت پرداختی 20.4 درصد رشد داشته است.
سهم بخش غیردولتی از حق بیمه تولیدی به حدود 64.1 درصد رسید و35.9 درصد دیگر توسط بیمه ایران در نقش تنها شركت بیمه دولتی تولید شد.
شركت های‌ بیمه ایران، آسیا، دانا، البرز، پارسیان، كوثر، پاسارگاد، كارآفرین و معلم (هر یك دارای سهم بالاتر از سه درصد) در مجموع 82.4 درصد از حق بیمه تولیدی را به خود اختصاص داده اند.
بر اساس این گزارش، 41.1 درصد حق ‌بیمه‌های تولیدی به رشته بیمه شخص‌ثالث و مازاد و 19.1 درصد به بیمه درمان اختصاص دارد. سهم بیمه های زندگی و بدنه اتومبیل نیز به ترتیب به میزان12.6 و 6.2 درصد از پورتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسید.
همچنین تعداد بیمه‌نامه‌های صادره در این مدت با 4.7 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 10.2 میلیون فقره بوده است.
شركت های بیمه همچنین نزدیك به 5.4میلیون مورد خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت ‌كردند كه در مقایسه با سال قبل حدود 22.8 درصد رشد داشته است. 36.6 درصد از خسارت های پرداختی به بیمه درمان و 35.3 درصد به رشته بیمه شخص ثالث و مازاد اختصاص دارد. بیمه های بدنه اتومبیل و زندگی نیز به ترتیب حدود 7.4 و 7.1 درصد از خسارت های پرداختی بازار بیمه سهم دارند. بخش غیردولتی 55.2 درصد از خسارت های بازار بیمه را جبران كرده است.
بر اساس این گزارش، طی این مدت، نسبت خسارت* بازار بیمه معادل56.2 درصد بود كه در مقایسه با سال قبل 6 واحد افزایش نشان ‌می دهد.
نسبت خسارت 4 شركت بیمه: سینا، ملت، دانا، ایران به ترتیب 91.2، 77.8، 71.1 و70 درصد است كه بالاتر از سطح بازار بیمه بوده كه علت اصلی آن در شركت بیمه سینا متأثر از عملكرد رشته های درمان و شخص ثالث و مازاد، در بیمه ملت به واسطه عملكرد رشته شخص ثالث و مازاد و در
شركت های بیمه دانا و ایران در پی عملكرد بیمه درمان بوده است.
پس از شركت های فوق الذكر، نسبت خسارت شركت های بیمه نوین و میهن (با حدود 57.3 درصد) اندكی از سطح بازار بیمه بالاتر بوده و این نسبت در سایر شركت های بیمه به مراتب پایین تر است.
سه رشته‌ بیمه اعتبار، درمان و بدنه اتومبیل به ترتیب با حدود 402.1، 107.6 و 67 درصد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه داشتند.
پس از رشته های نامبرده، نسبت خسارت رشته‌ بیمه آتش سوزی (با 48.5 درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته های بیمه بوده اما پایین تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارد.

* حاصل تقسیم خسارت پرداختی به حق بیمه تولیدی بر حسب درصد است كه مبالغ خسارت های معوق، ذخایر حق‌بیمه، كارمزد شبكه فروش و هزینه های اداری- عمومی در محاسبه آن دخالت داده نمی شود


اداره كل روابط عمومی بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران
درباره ما
بیمه آسیا نمایندگی 3553 به نام آقای علی رحیم پور در راستای توسعه اهداف بیمه آسیا مبنی بر انجام خدمات بهتر و سریع تر و اطلاع رسانی در زمینه صدور انواع بیمه نامه ها و پیگیری خسارات در حد وسع و توانایی خود اقدام به ایجاد این سایت نموده است امید است با یاری شما عزیزان از طریق ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات همچنین درخواست موضوعاتی که برای شما حائز اهمیت و اولویت می باشد بتوانیم خدماتی شایان شما ارائه نماییم فعالیتهای این نمایندگی عمدتاً در زمینه های مختلف در قسمتهای مربوط به هر بیمه نامه با ارائه تخفیفات مخصوص همان عنوان درج گردیده است.
با تشکر
علی رحیم پور

علی رحیم پور


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :