تبلیغات
بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور - از هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۰ نفر در تصادف کشته می شوند؛ برنامه کاهش تلفات رانندگی در ایران

بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور

کردستان - بانه - خیابان کمربندی - نرسیده به چهار راه سازمان آب همراه : 09183761671

از هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۰ نفر در تصادف کشته می شوند؛ برنامه کاهش تلفات رانندگی در ایران

در سال های اخیر ازهر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور هر سال ۳۰ نفر در اثر تصادفات رانندگی کشته شده اند . براساس سند«راهبرد ایمنی راه ها» دستگاه های مسئول باید برنامه هایی به اجرا بگذارند که سالانه یک درصد(۰۱/۰) از تلفات رانندگی در ایران کاسته  شود و شاخص تلفات رانندگی به تدریج تا ۱۰ سال آینده از ۳۰ نفر به ۹نفر برسد.

به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کمیسیون ایمنی راه های ایران با انتشار نسخه جدید«راهبرد ایمنی راه های کشور» اعلام کرد که طی سال های دهه ۱۳۸۰ به طور متوسط هر سال بیش از ۲۳ هزار نفر از هموطنان ما بر اثر تصادفات رانندگی کشته شده اند. تصادفات رانندگی همچنین هر سال بیش از ۷۰۰ هزار مصدوم بر جای گذاشته است.
این کمیسیون، تعداد ۲۳ هزار کشته حوادث رانندگی در سال را با میانگین سالانه شهدای جنگ تحمیلی مقایسه و بر ضرورت تقویت عزم ملی در جهت کاستن از تلفات و خسارت های تصادفات رانندگی تاکید کرد.
کمیسیون ایمنی راه ها با ابلاغ سند« راهبرد ملی ایمنی راه های ایران» برای سال های دهه ۱۳۹۰، از دستگاه ها و موسسات مرتبط با این کمیسیون، در وزارتخانه های راه و ترابری، کشور، بهداشت، درمان، آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنایع (موسسه استاندارد)، همچنین از پلیس راهنمایی و رانندگی، جمعیت هلال احمرو بیمه مرکزی خواست با تهیه برنامه های سالانه برای تحقق هدف ها و راهبردهای تعیین شده ( در زمینه کاهش تلفات، صدمات و خسارت ها حوادث رانندگی) اقدام و گزارش اقدامات هر ساله خود را به این کمیسیون بفرستند. براساس این گزارش، دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه های ایران، در وزارت راه و ترابری، موظف شده است که در چارچوب هدف های تعیین شده برای کاهش تلفات، صدمات و خسارت های حوادث رانندگی، با مشارکت دستگاه های عضو، طرح های اجرایی پنجساله تهیه کند و هر سال گزارش ارزیابی وضعیت و اقدامات انجام شده را ارائه نماید.
به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نمودارهای مندرج در سند « راهبرد ایمنی راه های کشور» حکایت از آن دارد که تعداد فوت شدگان ناشی از حوادث رانندگی در سال های ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ هر سال بیش از ۲۵۰۰۰ نفر بوده و در سال های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ هر سال بیش از ۲۷۰۰۰ نفر در حوادث رانندگی در ایران کشته شده اند که با میانگین سالانه بیش از ۲۷۰۰۰ شهید دوران جنگ تحمیلی قابل مقاسه است. تعداد تلفات حوادث رانندگی در سال های ۱۳۸۶ به بعد تا حدی کنترل شد و در سال ۱۳۸۷به ۲۳ هزار و ۳۶۲ نفر رسید.
هدف کمی راهبرد ملی ایمنی راه های ایران  این است که سالانه ۱۰ درصد از تعداد تلفات رانندگی در کشور کاسته شود به نحوی که شاخص تلفات رانندگی در ایران به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور از ۳۰ نفر در انتهای سال ۱۳۸۸به ۹ نفر در ابتدای سال ۱۴۰۰ برسد.

درباره ما
بیمه آسیا نمایندگی 3553 به نام آقای علی رحیم پور در راستای توسعه اهداف بیمه آسیا مبنی بر انجام خدمات بهتر و سریع تر و اطلاع رسانی در زمینه صدور انواع بیمه نامه ها و پیگیری خسارات در حد وسع و توانایی خود اقدام به ایجاد این سایت نموده است امید است با یاری شما عزیزان از طریق ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات همچنین درخواست موضوعاتی که برای شما حائز اهمیت و اولویت می باشد بتوانیم خدماتی شایان شما ارائه نماییم فعالیتهای این نمایندگی عمدتاً در زمینه های مختلف در قسمتهای مربوط به هر بیمه نامه با ارائه تخفیفات مخصوص همان عنوان درج گردیده است.
با تشکر
علی رحیم پور

علی رحیم پور


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :