تبلیغات
بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور - رئیس کل بیمه مرکزی ایران :اجبار به خرید یک بیمه خاص ممنوع است/ هشدار به خودروسازان متخلف

بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور

کردستان - بانه - خیابان کمربندی - نرسیده به چهار راه سازمان آب همراه : 09183761671

رئیس کل بیمه مرکزی ایران :اجبار به خرید یک بیمه خاص ممنوع است/ هشدار به خودروسازان متخلف

 
1390/09/02
 
 
رئیس کل بیمه مرکزی ایران با هشدار نسبت به خودروسازان متخلف در زمینه تعیین تکلیف نوع بیمه برای خریدار گفت: هماهنگی‌های لازم برای برخورد با خودروسازان متخلف و شرکت‌هایی که خریدار را مجبور به پذیرش یک بیمه خاص می‌کنند صورت گرفته است.
سید محمد کریمی امروز در حاشیه یک نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرکت‌های خودروسازی به هیچ وجه مجاز به اجبار خریداران خودروها برای استفاده از یک نوع بیمه خاص نیستند، گفت: در این مورد خود مشتری حق دارد که نوع بیمه خود را انتخاب کند و حتی می‌توان گفت که ممکن است افراد نخواهند اتومبیل‌شان را بیمه کنند که البته در این رابطه پلیس طبق قانون برخورد می‌کند.
رئیس کل بیمه مرکزی ایران با اشاره به اینکه برخورد با خودروسازان متخلف بر عهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان است، بیان داشت: این موضوع با سازمان حمایت هماهنگ شده است و قرار است با خودروسازان متخلف برخورد لازم صورت پذیرد.
کریمی همچنین از در دستور کار بودن بیمه‌های زندگی در شورایعالی بیمه خبر داد و با بیان اینکه بخشی از آئین نامه این بیمه‌های جدید نیز به تصویب رسیده است، گفت: امیدوارم با اتمام بررسی آیین‌نامه در آذرماه بتوانیم این نوع بیمه‌ها را از دی‌ماه برای اجرا به شرکت‌های بیمه ابلاغ کنیم.
وی همچنین در رابطه با تحریم بانک مرکزی از سوی برخی کشورهای غربی و تاثیر آن در فعالیت بیمه‌ها‌ گفت: خوشبختانه نه تنها این اقدامات هیچ تاثیری در عملکرد شرکت‌های بیمه نداشته است بلکه شرایطی نیز فراهم شده تا شرکت‌های بیمه بتوانند ظرفیت‌سازی‌های جدیدی را انجام دهند.
رئیس کل بیمه مرکزی همچنین از تحت پوشش قرار گرفتن صنایع بزرگ کشور توسط بیمه‌های داخلی خبر داد و گفت: امروز بیمه‌ها در کشور قادر هستند تا از سرمایه گذاری‌های ایرانیان در خارج از کشور و همچنین سرمایه‌های خارجی در ایران حمایت بیمه‌ای کنند.
کریمی در ارتباط با وضعیت آزادسازی قیمت‌ها تاکید کرد:‌ در هر حال ما باید یک شرایط رقابتی را برای شرکت‌های بیمه‌ای فراهم کنیم اما آزادسازی تعرفه‌ها قواعد خاص خودش را دارد.
وی با بیان تلاش در افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور از در دستور کار بودن توانمندسازی شرکت های بیمه‌ای خبر داد و بیان داشت:‌ امیدوارم این موضوع نیز هرچه سریعتر در دستور کار شورای عالی بیمه قرار گیرد.
رئیس کل بیمه مرکزی ایران از فراهم شدن شرایط صدور الحاقیه به بیمه‌ نامه‌ها پس از اجرای نرخ جدید دیه سخن گفت و بیان داشت:‌ این اقدام شرکت‌های بیمه می‌تواند تخفیف به خریداران بیمه‌ها محسوب شود.
کریمی همچنین به امکان فروش بیمه نامه‌های قسطی توسط شرکت‌های بیمه‌گر سخن گفت و با تاکید بر اینکه نمی‌توان شرکت‌ها را به فروش بیمه نامه‌های قسطی به مشتریان مجبور کرد، گفت: اخیراً توسط شرکت بیمه ایران فروش بیمه نامه‌های اقساطی به موتورسیکلت‌ها آغاز شده است.
وی در پایان سخنانش افزود: هم اکنون دارندگان موتورسیکلت می‌توانند با پرداخت 25 درصد مبلغ بیمه نامه و دریافت 20 درصد تخفیف و همچنین پرداخت مابقی اقساط در 4 قسط از طریق شرکت بیمه ایران بیمه نامه موتورسیکلت دریافت کنند. قیمت این بیمه نامه‌ها چیزی حدود 100 هزار تومان است.
درباره ما
بیمه آسیا نمایندگی 3553 به نام آقای علی رحیم پور در راستای توسعه اهداف بیمه آسیا مبنی بر انجام خدمات بهتر و سریع تر و اطلاع رسانی در زمینه صدور انواع بیمه نامه ها و پیگیری خسارات در حد وسع و توانایی خود اقدام به ایجاد این سایت نموده است امید است با یاری شما عزیزان از طریق ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات همچنین درخواست موضوعاتی که برای شما حائز اهمیت و اولویت می باشد بتوانیم خدماتی شایان شما ارائه نماییم فعالیتهای این نمایندگی عمدتاً در زمینه های مختلف در قسمتهای مربوط به هر بیمه نامه با ارائه تخفیفات مخصوص همان عنوان درج گردیده است.
با تشکر
علی رحیم پور

علی رحیم پور


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :