تبلیغات
بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور - توافق جدید پلیس و بیمه/ شناسایی و توقیف خودروهای بدون بیمه‌نامه

بیمه آسیا نمایندگی رحیم پور

کردستان - بانه - خیابان کمربندی - نرسیده به چهار راه سازمان آب همراه : 09183761671

توافق جدید پلیس و بیمه/ شناسایی و توقیف خودروهای بدون بیمه‌نامه

 
1390/11/25
10:30
 
 
تفاهمنامه مشترک بیمه مرکزی و پلیس راهور صبح امروز به امضا رسید که بر اساس آن خودروهای بدون بیمه شناسایی و توقیف می‌شوند.
صبح سه شنبه در نخستین همایش مشترک پلیس راهور و صنعت بیمه تفاهمنامه مشترکی به امضا رسید.
بر اساس یکی از مهمترین بندهای این تفاهمنامه در رابطه با اجرای ماده 19 قانون بیمه اجباری شخص ثالث، پلیس راهور موافقت کرد بر اساس اطلاعات مربوط به بیمه نامه های صادره که بیمه مرکزی ارسال می کند اتومبیل های فاقد بیمه نامه شناسایی شده و از طریق نامه کتبی یا ارسال پیامک به صاحبان این خودروها در مورد عواقب نداشتن بیمه نامه شخص ثالث مانند متوقف کردن خودرو و جریمه آن هشدار دهد.
همچنین در این تفاهمنامه بیمه مرکزی و شرکت های بیمه موظف شدند سامانه اطلاع رسانی و پاسخگویی به شکایات بیمه گذاران را به صورت مکانیزه راه اندازی کنند.
همچنین بر اساس یکی از ماده های این تفاهمنامه همکاری مقرر شد شرکتهای بیمه هنگام صدور بیمه نامه های شخص ثالث و بدنه نسبت به ثبت آدرس، شماره ملی اشخاص حقیقی و شماره ثبت و شناسنامه ملی اشخاص حقوقی اقدام کنند و در صورت اطلاع از نقل و انتقال وسیله نقلیه مشخصات بیمه گذار اصلاح شود.
بر اساس تبصره یک ماده 19 قانون بیمه اجباری شخص ثالث بیمه مرکزی و شرکتهای بیمه موظفند ترتیبی اتخاذ کنند که با الصاق برچسب یا استفاده از ابزارهای دیگر امکان شناسایی وسیله نقلیه موتوری فاقد بیمه نامه برای ماموران راهور یا پلیس راه تسهیل شود.
همچنین در اجرای ماده 18 قانون بیمه اجباری شخص ثالث شرکتهای بیمه تجاری با هماهنگی سندیکای بیمه گران متعهد می شوند خسارتهای حوادث رانندگی را که با مفاد این ماده منطبق است بدون اخذ گزارش پلیس پرداخت کند. پلیس نیز متعهد شد در خارج از این مفاد نسبت به ترسیم کروکی و گزارش حادثه اقدام کند.
همچنین در اجرای ماده 23 قانون بیمه اجباری شخص ثالث پلیس راهور متعهد شد از راههای مختلف گزارشی از حوادث رانندگی منجر به جرح را علاوه بر ذینفع به بیمه گر یا صندوق تامین خسارتهای بدنی ارسال کند.
درباره ما
بیمه آسیا نمایندگی 3553 به نام آقای علی رحیم پور در راستای توسعه اهداف بیمه آسیا مبنی بر انجام خدمات بهتر و سریع تر و اطلاع رسانی در زمینه صدور انواع بیمه نامه ها و پیگیری خسارات در حد وسع و توانایی خود اقدام به ایجاد این سایت نموده است امید است با یاری شما عزیزان از طریق ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات همچنین درخواست موضوعاتی که برای شما حائز اهمیت و اولویت می باشد بتوانیم خدماتی شایان شما ارائه نماییم فعالیتهای این نمایندگی عمدتاً در زمینه های مختلف در قسمتهای مربوط به هر بیمه نامه با ارائه تخفیفات مخصوص همان عنوان درج گردیده است.
با تشکر
علی رحیم پور

علی رحیم پور


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :