(Universal life insurance) بیمه عمر و پس انداز شرکت بیمه آسیا چیست؟

 بیمه عمر و پس انداز بیمه آسیا (Universal life insurance) قرارداد بیمه ای است که همزمان با بیمه نمودن عمر شما، امکانات متنوع سرمایه گذاری منابع حق بیمه و پرداخت های شما را در سبد سرمایه گذاری خود در دسترس شما قرار می دهد، تا در هر زمان و به انتخاب شما از منابع یاد شده بهره مند شوید.

با خرید بیمه عمر و پس انداز بیمه آسیا به مجموعه ای از امکانات کم نظیر کاربری بیمه در جهان دسترسی خواهید یافت. انتخاب امروز شما موجب تامین مالی خود و خانواده و بهره مندی از بهترین بازارهای سرمایه گذاری در ایران خواهد شد و علاوه بر اینکه یک چتر امنیتی برای خانواده خود ایجاد  می کنید، دارای یک حساب اقتصادی (سرمایه گذاری) نیز خواهید شد.

 بیمه عمر و پس انداز شرکت بیمه آسیا چه ویژگی هایی دارد؟

 این بیمه دارای ویژگی ها و قابلیت های متنوع و چشمگیری است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

با ارائه انواع پوشش های تکمیلی مانند بیمه فوت دراثر حادثه ، معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی دائم و پوشش تکمیلی امراض خاص، امکانات بیشتری را در صورت تمایل به فرد بیمه شده اعطا میکند.

به دلیل امکان طراحی جدول و پارامترهای بیمه توسط شخص متقاضی دارای انعطاف پذیری بالایی است.

با ترکیب مفهوم بیمه عمر و پس انداز، هم به زندگی و آسایش بیمه شده توجه دارد (سود حساب اقتصادی ) و هم در صورت فوت به تامین مالی خانواده و بازماندگان.

با به کارگیری مفاهیم نرخ تعدیل وسیله ای مطمئن برای مبارزه با تورم می باشد.

چه کسانی می توانند بیمه عمر و پس انداز شرکت بیمه آسیا را خریداری نمایند؟

کلیه افرادی که سن آن ها تا 70 سال باشد، در صورت برخورداری از سلامت مورد نظر شرکت بیمه آسیا می توانند از بیمه عمر و پس انداز شرکت بیمه آسیا استفاده نمایند.

اظهارات متقاضی بیمه و در مواردی آزمایشات پزشکی (Check up) ملاک بیمه آسیا برای تائید و یا رد درخواست خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری می باشد.

نقاط قوت بیمه عمر و پس اندازشرکت بیمه آسیا نسبت به بقیه بیمه های عمر چیست؟

این بیمه یک بیمه عمر و پس انداز است و مقداری از مبلغ حق بیمه که توسط فرد بیمه شده پرداخت        می شود، در سرمایه گذاری های بزرگ و سودآور که توسط شرکت بیمه آسیا مدیریت می شود به کار گرفته شده و مبالغ سود آن (حداقل سود سالانه %15 توسط شرکت بیمه آسیا تا 10 سال تضمین شده است) به حساب اقتصادی بیمه شده منظور می گردد.

از دیگر نقاط قوت این بیمه انعطاف پذیری و هماهنگی آن با توانایی ها و نیازهای فعلی و آینده فرد بیمه شده می باشد. مبلغ حق بیمه سالانه پرداختی، نرخ تعدیل سالانه حق بیمه، نرخ تعدیل سالانه سرمایه بیمه و انتخاب در خرید پوشش های تکمیلی همگی توسط فرد بیمه شده انتخاب و تعیین شده و در طراحی جدول بیمه به کار گرفته می شوند.

جدول بیمه عمر و پس اندازچیست؟ چگونه باید آن را طراحی و ایجاد کرد؟

جدول بیمه عمر وپس انداز بیمه آسیا بر اساس پارامترهای انتخابی توسط فرد متقاضی بیمه ایجاد شده و چشم اندازی بیست ساله را در اختیار بیمه شونده می گذارد. فرد متقاضی بیمه عمر و پس انداز می تواند با مشاهده جداول مختلف که با ابعاد و پارامترهای مختلف تشکیل شده است و با مقایسه اعداد جدول، بیمه بهینه و مورد نیاز خود را انتخاب کرده و چشم اندازی از هزینه ها و درآمدهای سالانه خود را مشاهده کند.

به طور معمول ایجاد جداول بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط نمایندگی ها و یا کارشناسان بیمه آسیا انجام گرفته و یک کپی از آن در اختیار متقاضی قرار می گیرد، نماینده می تواند به تعداد نامحدود جداول بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه آسیا را با نرم افزار موجود طراحی، وارائه کند.

آیا کسانی که در سلامتی کامل به سر نمی برند می توانند بیمه عمر و پس انداز شرکت بیمه آسیا را خریداری نمایند؟

تائید و یا رد درخواست خرید افراد متقاضی مستقیما به عهده شرکت بیمه آسیا می باشد. کلیه افراد می توانند با تکمیل دقیق فرم خرید درخواست خرید خود را ارائه دهند و در صورت تائید توسط بیمه آسیا حق بیمه را پرداخت نمایند. ملاک تائید یا رد بیمه آسیا ممکن است تنها بر اساس اظهارات فرد متقاضی و یا انجام معاینات پزشکی (Check up) باشد.

 آیا در بیمه عمر و پس انداز، فوت به صورت عادی با فوت بر اثر حادثه متفاوت است؟

در صورتی که فرد بیمه شده پوشش تکمیلی بیمه فوت در اثر حادثه را نیز به عنوان یکی از پوشش های تکمیلی بیمه عمر و پس انداز خود خرید کرده باشد، در صورت فوت بر اثر حادثه مبلغ پرداختی به ذینفع بیمه به 2،3 و یا 4 برابر (بر اساس نوع پوشش خریداری شده) پرداخت می شود. حق بیمه برای خرید این پوشش مبلغی ناچیز و در حد چند هزار تومان می باشد.خرید بیمه عمر و پس انداز چه هزینه ها و فوایدی و برای چه مدت دارد؟

در بیمه عمر و پس انداز هر سال مبلغی به عنوان حق بیمه توسط فرد بیمه شده به شرکت بیمه آسیا پرداخت می شود که این حق بیمه حداقل 120.000 تومان در سال  بوده و بر اساس نرخ تعدیل سالانه حق بیمه که توسط بیمه شده انتخاب شده است، در سال های بعد ممکن است مقداری افزایش داشته باشد (برای کاهش تاثیر تورم) .

با توجه به این که مقداری از مبلغ حق بیمه در حساب اندوخته ریاضی بیمه شده منظور شده و در سبد سرمایه گذاری آسیا از آن استفاده شده و به آن سود تعلق می گیرد، بسته به درصد سود بازده، مبلغ حق بیمه و سن بیمه شده در سال های مختلف مبلغ موجود در حساب اقتصادی بیمه شده متفاوت است. به عنوان مثال اگر یک فرد بیست ساله با حق بیمه سالانه 10.000.000 تومان، نرخ تعدیل سالانه حق بیمه %10 و نرخ تعدیل سالانه سرمایه بیمه %5 بیمه عمر را خریداری کرده باشد در سن 39 سالگی (پس از بیست سال) موجودی حساب اقتصادی وی 292.000.000 تومان با احتساب سود سالانه حداقل %15 می باشد.با مراجعه به راهنمای جدول بیمه عمر و پس انداز موارد فوق به راحتی مشهود است.

آیا خریدار بیمه عمر و پس انداز فقط در صورت فوت از سرمایه بیمه متنفع می شود؟

در بیمه عمر و پس انداز هم سرمایه بیمه مورد نظر است و هم موجودی حساب اقتصادی (حساب اندوخته ریاضی) . در صورت فوت سرمایه بیمه به اضافه موجودی حساب اقتصادی در زمان فوت به ذینفع بیمه پرداخت می شود و در صورت حیات در هر زمان موجودی حساب اقتصادی به فرد بیمه شده قابل پرداخت خواهد بود.

 آیا قرارداد بیمه عمر و پس انداز قابل فسخ است؟

 این قرارداد از سوی بیمه گر لازم الاجرا وبدون رضایت بیمه گذارغیرقابل فسخ است( درصورت صحت عقد قرارداد وصداقت بیمه گذار(عقد لازم) . اما ازسوی بیمه گذار درصورت عدم تمایل قابل فسخ در هرزمان است (عقد جایز).در این صورت در درصورت تكمیل یكسال از تاریخ قرارداد، معادل ارزش بازخرید طی جدول تائید شده بیمه گر كه از ضمایم قرارداد است مطابق با سالهای حضور در طرح وپرداخت حق بیمه در موعد مقرر فرد از مزایای آن تا آن زمان بهره مند می گردد

چگونه می توان تاثیر تورم را بر بیمه عمر و پس انداز کاهش داد؟

در بیمه عمر و پس انداز دو مکانیزم ((نرخ تعدیل سالانه حق بیمه)) و ((نرخ تعدیل سالانه سرمایه بیمه)) برای کاهش تاثیر تورم وجود دارد. نرخ تعدیل سالانه حق بیمه میزان افزایش حق بیمه پرداختی هر سال نسبت به سال قبل را مشخص می کند و نرخ تعدیل سالانه سرمایه بیمه میزان افزایش سرمایه بیمه که در صورت فوت توسط شرکت بیمه آسیا به ذینفع بیمه پرداخت  می شود را در هر سال نسبت به سال قبل مشخص می کند.

به طور معمول برای گرایش بیشتر به افزایش حساب اندوخته ریاضی نرخ تعدیل حق بیمه بیشتر از نرخ تعدیل سرمایه در نظر گرفته می شود (نگاه بیشتر به زندگی).

در صورت فوت بیمه شده در طول دوره بیمه چه مبلغی و به چه کسی توسط بیمه آسیا پرداخت می شود؟

در صورت فوت بیمه شده در طول دوره بیمه مبلغ سرمایه بیمه به اضافه موجودی حساب اقتصادی (حساب اندوخته ریاضی) به ذینفع بیمه پرداخت می شود. ذینفع یا ذینفع های بیمه فرد یا افرادی هستند که بیمه شده در هنگام خرید بیمه نامه نام و نسبت سهم آنها را برای بیمه آسیا مشخص کرده است.

آیا در صورت فوت بیمه شده در هنگام پرداخت سرمایه بیمه و ذخیره ریاضی به ذینفع مالیات کسر می گردد؟

سرمایه بیمه عمر و سرمایه گذاری همواره و به هر میزان از معافیت مالیاتی برخوردار است و مبلغ قابل پرداخت در صورت فوت به ذینفع بیمه تابع قانون ارث نخواهد بود.

طول دوره بیمه عمر و پس انداز شرکت بیمه آسیا معمولا چند سال است و پس از اتمام این دوره چه اتفاقی می افتد؟

طول دوره بیمه صورت معمول5 تا 20 سال است و پس از پایان آن کل مبلغ موجود در حساب اقتصادی بیمه شده به وی پرداخت می شود و یا در صورت تمایل به یکی از انواع بیمه های مستمری برای تامین دوره بازنشستگی تبدیل می شود. البته بیمه گذار می تواند در دوره كوتاهتر نیز درخواست بازخرید بیمه نامه را بنماید.

برداشت از حساب اقتصادی (اندوخته ریاضی) در طول مدت بیمه به چه صورت است؟

اندوخته ریاضی به وجود آمده در حساب بیمه نامه هر فرد متعلق به خودش بوده و می تواند در مواقع ضروری از حساب خود به صورت نقد یا وام برداشت کند.در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس استان کردستان – بانه – خیابان کمربندی نرسیده به چهارراه سازمان آب بیمه آسیا نمایندگی رحیم پورمراجعه نموده و یا با شماره تلفن 09183761671 تماس حاصل فرمائید.